Richard Gregor – Katarína Bajcurová / Priority sa menia v každej dobe

Témy rozhovoru: publikácia Slovenské sochárstvo 1945 – 2015, autorka Katarína Bajcurová plánované pokračovanie: Socha vo verejnom priestore, autorka Sabina Jankovičová Aké umenovedné publikácie nám aktuálne chýbajú? Porovnanie "bielokockových" a "muzeálnych" expozícií v Slovenskej národnej galér ...

viac

Vitajte na portáli o súčasnom slovenskom umení Artdispečing.sk s novým vizuálom a obsahom!

V roku 2016 sme aj vďaka podpore Fondu pre súčasné umenie mohli zrealizovať ďalších osem dielov série Dialógy. Tematicky sme nadviazali na lajtmotív prvej série, v ktorej sú diskutérmi kunsthistorici. S generačným odstupom a optikou vlastného názoru mapujú a analyzujú dianie na našej umeleckej scéne, minulej i tej súčasnej.

Postupne Vám sprostredkujeme možnosť vidieť všetkých osme nových častí, v dvoch edíciach. Ak chcete byť informovaní medzi prvými, zaregistrujte sa prosím tu a staňte sa odoberateľom nášho newslettera. V prvej edícii môžte zhliadnuť rozhovor Jána Kraloviča s Mirou Sikorovou-Putišovou, Miry Sikorovej-Putišovej s Petrom Meluzinom, Richarda Gregora s Ľubou Belohradskou a Lucie Gavulovej s Vladimírou Büngerovou & Sabinou Jankovičovou.

Našim ďalším zámerom je mapovať to najaktuálnejšie dianie v tvorbe slovenských vizuálnych umelcov. V našej databáze nájdete výber diel, ktoré nominovali renomovaní slovenskí kunsthistorici. Tí tento výber potvrdili a ozrejmili v texte svojich recenzií. Vzniká takto živá databáza, archív, ktorý má pridanú hodnotu okamžitého zhodnotenia odbornou verejnosťou.